Krakow Restaurant

Wyjątkowa włoska restauracja
Chcesz smacznie zjeść? Wśród wielu opcji, które daje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, kolorów i duża dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Polakom restauracja włoska, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie potrawy

Makarony są bazą włoskiej kuchni. Włosi gotują pasty w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do makaronu. bianca restauracja kraków Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, powodują, że makarony można jeść każdego dnia.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również lasagne, focaccia, ravioli i szeroki wybór deserów – np. granita czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film