hydrolat na porost włosów

Preparatynaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie stosowane, bo mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, barwników oraz wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę oraz odpowiednio ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a adekwatnie element uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla skóry wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi skórę po depilacji bądź też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dołączyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku lub rozpuszczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one wybitnie łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dostosować według ulubionego zapachu bądź właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną cerę, jednakowoż oraz o naturę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.