Czysty i świeży Kraków

Głównym z największych utrudnień w lwiej części miast w Polsce jest komunikacja. Polskie gminy są nie zaadaptowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki powstał przez wzrost ilości aut na naszych drogach. Dlatego główną z najważniejszych inwestycji które musi rozpocząć niemalże każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, jaki pozwoli polepszyć wygodę mieszkańców a także poprawi całość infrastruktury Krakowa.

Wśród innych gmin, nowe projekty drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, jednak zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i drogi trzeba włożyć dużo środków . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto wymienić:
w pełni elektryczną nitkę autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma remont przynajmniej kilka nowych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami i remonty istniejących tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy dają się im we znaki na co dzień. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może być lepsza i by było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Prezydent miasta Krakowa
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko nowe linie komunikacji, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. (jednym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga jeszcze wielu zmian i inwestycji, aby poruszało się po nim dobrze. Zarówno autem, ale też tramwajami. Ale widać jasno, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.